neděle 26. ledna 2014

Jak uplést čepici - Úvod (How to Knit a Hat - Introduction)

Asi před rokem jsem narazila na úžasný web Tin Can Knits. Návody těchto dvou autorek (Alexy a Emily) jsou nejen velmi hezké, ale především dokonale zpracované, a to včetně detailních pokynů k jednotlivým technikám. Jejich Simple Collection, která zahrnuje 8 jednoduchých pletených výrobků, je prostě úžasná.
About a year ago, I came across an amazing website named Tin Can Knits. Patterns from these two authors (Alexa and Emily) are not only very pretty, but also perfectly prepared, including detailed instructions for individual techniques used. Their Simple Collection, which consits of 8 easy knits, is simply wonderful.

Čepice Barley, jejíž návod je možné si jako všechny ostatní z této kolekce stáhnout zdarma, je ideálním výrobkem pro ty, kdo se chtějí naučit plést.
The patern of Barley hat, together with other products from this collection, can be downloaded for free and makes an ideal start for those who wants to learn how to knit.
Barley - jednoduchá čepice pro začátečníky 
(easy hat for beginners) © Tin Can Knits
A co vlastně potřebujete umět, abyste zvládli uplést čepici? V podstatě Vám stačí úplné základy:

And what you really need to learn in order to knit a hat? In fact, you'll do with basic skills, you need to know how to:

Pokud neumíte dostatečně dobře anglicky, pak možná budete potřebovat i můj slovníček pojmů a zkratek, které se obvykle v návodech vyskytují. V některém z následujících postů se také budu věnovat tomu, jak číst anglický návod a pracovat s ním.
If you aren't good enough at English, then you might use my glossary of knitting terms and abbreaviations that are usully used in patterns (only Czech-English dictionary). In one of my future post, I plan to deal with how to read a pattern and work with it.

Se svolením autorek Simple Collection se v následujících postech budeme společně prokousávat základními znalostmi pro pletení (nejen) čepiček.
With permission of the Simple Collection's authors, we'll together go through essential skills needed for knitting (not only) a hat.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Líbil se vám článek? Máte připomínky? V tom případě přidejte k záznamu komentář..

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...