úterý 30. října 2012

Jak podšít háčkovanou čepici

Venku se už vcelku ochladilo a tak většina z Vás jistě právě vyrábí teplejší čepice na podzim nebo zimu. Osobně mám velice dobré zkušenosti s přízí Merino (od Vlnapu), ze které momentálně pletu Helence čepici. Ano, PLETU. Návod zveřejním po jejím dokončení, pokud o něj bude zájem.

Přístupů k podšití čepice obecně (nemusí být jen háčkovaná, ale i třeba pletená) existuje několik:

 1. z obdélníku o požadovaném obvodu sešitím hlavy vytvoříte v podstatě fleecovou čepici, kterou pak vešijete, kam je potřeba nebo
 2. k obdélníku o požadovaném obvodu přišijete vrchní kolečko.

U prvního způsobu bude výsledek vypadat takto:

Zdroj: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=8490
Celý návod, včetně doprovodné dokumentace, najdete na mimibazaru - http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=8490.

U druhého způsobu bude výsledek vypadat přibližně takto:

Zdroj: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=8020

Celý návod, včetně doprovodné dokumentace, opět najdete na mimibazaru - http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=8020. Tento způsob se zdá být mnohem jednodušší, ale nejsem si jistá, nakolik bude sedět v čepici.

Z výše uvedených způsobů jsem minulou zimu zkoušela ten první. Přijde mi, že více kopíruje tvar čepičky a tudíž bude lépe v čepici sedět. Bohužel jsem si špatně rozdělila cípy a když jsem dílo našila do čepice,  zmenšila jsem tak její velikost (výšku čepice). Takže opatrně, před všitím je určitě dobré si dílo vyzkoušet přímo na dítěti.

A jak řešíte podšití Vy? Pokud znáte lepší způsoby, podělte se o ně!

Čepičkám zdar.


3 komentáře:

 1. Díky za skvělý tip! Merino je skvělé, a je fakt, že na zimu to i tak bude chtít podšít, asi zkusím tu první variantu... Hezký den!!
  A pokud bude návod na pletenou čepičku, tak budu ráda :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Podšití je krásné, vyzkouším ho, ale nějak nemohu nikde najít, z čeho se podšívky nejčastěji dělají. Můžete mi doporučit, jakou látku na podšívky používat??

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejlepší je použít fleece, protože je teplý, ale při tom pružný. Druhů fleece však existuje mnoho, jaký zvolíte je jen na Vás.

   Vymazat

Líbil se vám článek? Máte připomínky? V tom případě přidejte k záznamu komentář..

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...