pátek 14. října 2011

Podzimní čepičková inspirace

Taky přemýšlíte, že je čas uháčkovat novou čepičku na podzim? Nebo do konce na zimu? Pak v tom rozhodně nejste sami. Pokud hledáte inspiraci do čeho se pustit, připravila jsem si pro Vás výběr toho nejlepšího z Mimibazaru: 

Zdroj: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7879
Podle autorky návodu se vzorek krásně hodí na silnější přízi, což je ideální pro podzimní či zimní modely. Výše uvedená čepička je háčkována háčkem o síle 4 mm a vlnou Perleta. Pokud se rozhodnete pro tento velice pěkný vzorek, musíte umět uháčkovat krátký sloupek, dlouhý sloupek, přední reliéfní sloupek a dvakrát nahazovaný přední reliéfní sloupek. Návod s fotografiemi postupu naleznete zde.

Některé maminky netvořily ušanku ale jednoduchou čepičku a výsledek je prostě úžasný - posuďte sami:

Zdroj: Mimibazar
Je to krásný příklad toho, jak z velmi pěkné čepičky udělá hezká aplikace čepičku velmi luxusní:-)

Další čepice, která mě zaujala je návod na zimní čepici s plastickým vzorem (níže uvedené foto není foto autorky návodu):

Zdroj: Mimibazar, Lenka O. (solim) ID 266857
Autorka ji okoukala na ravelry a upravila - použila přízi Merino, pro odvod hlavy cca 50 cm (+-2 cm, je dost pružná) padla skoro 2 klubíčka s háčkem 4 mm. Velice hezky zpracovaný návod s fotografiemi postupu naleznete zde.

Do třetice mě zaujal vzorek na čepičku tvořený z přetahovaných dlouhých sloupků. Pravda, zaujala mě i barevná kombinace, která vypadá moc hezky:

Zdroj: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7482
Návod vás opět provede úskálimi tohoto vzorečku, včetně nákresu a postupu na základní kolečko. Autorka použila přízi Limone a Camilla. Návod  i s fotografiemi postupu naleznete zde.

Příjemnou tvorbu Vám přeje,

Čepičkomaniačka 

1 komentář:

  1. karinszaubereien29. října 2011 19:26

    du hast super schöne Handarbeiten lieben gruß Karin

    OdpovědětVymazat

Líbil se vám článek? Máte připomínky? V tom případě přidejte k záznamu komentář..

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...